Taitaja9 Aluekilpailut

◄ takaisin

Helsingin alue
keskiviikko 24.1.2018
Stadin ammattiopisto, Helsinki
Kullervonkatu 11, 00610 Helsinki
Yhteyshenkilö: Petri Pajulahti, puh. 050 329 6216, petri.pajulahti@edu.hel.fi
Joukkueita aluekilpailusta finaaliin: 3

Häme – Tulokset
torstai 25.1.2018
Koulutuskuntayhtymä Tavastia, Hämeenlinna
Punaportin liikuntahalli, Hattelmalantie 25, 13100 Hameenlinna
Yhteyshenkilö: Mika Heinonen, puh. 050 440 0484, mika.heinonen@kktavastia.fi
Joukkueita aluekilpailusta finaaliin: 3

Kaakkois-Suomi
perjantai 19.1.2018
Etelä-Kymenlaakson ammattiopisto, Kotka
Joukkueita aluekilpailusta finaaliin: 2

Keski-Suomi
torstaina 18.1.2018
Jyväskylän koulutuskuntayhtymä, Jyväskylä
Yhteyshenkilö: Markku Tarvainen, puh. 040 341 5514
Joukkueita aluekilpailusta finaaliin: 3

Pirkanmaa – Tulokset
torstai 18.1.2018
Tampereen seudun ammattiopisto
Joukkueita aluekilpailusta finaaliin: 3

Pohjanmaa
torstai 14.12.2017
Vamia, Vaasa:
Sepänkyläntie 16, 65100 Vaasa
Yhteyshenkilö: Mikko Aho, puh. 040 559 4469, mikko.aho@vamia.fi
Joukkueita aluekilpailusta finaaliin: 3

Pohjois-Karjala
torstai 16.11.2017
Pohjois-Karjalan ammattiopisto, Joensuu
Peltolankatu 4 (F-talo), 80220 Joensuu
Yhteyshenkilö: Pekka Parviainen, puh. 050 402 3186, pekka.parviainen@pkky.fi
Joukkueita aluekilpailusta finaaliin: 1

Pohjois-Suomi – Video
torstai 18.1.2018
Oulun seudun ammattiopisto, Kaukovainion tekniikan yksikkö
Kotkantie 2A, 90250 OULU
Yhteyshenkilö: Sauli Jaara, puh. 0400 330 587, 050 514 0851, sauli.jaara@osao.fi
Joukkueita aluekilpailusta finaaliin: 4

Satakunta – Tulokset
torstai 14.12.2017
Länsirannikon Koulutus Oy WinNova, Rauma
Satamakatu 19, 26100 Rauma
Yhteyshenkilö: Vesa-Pekka Kuusela, puh. 044 4558019, vesa-pekka.kuusela@winnova.fi
Joukkueita aluekilpailusta finaaliin: 2

Savo
keskiviikko 24.1.2018
Savonlinnan ammattiopisto, Savonlinna
Pohjolankatu 4-6, 57200 Savonlinna
Yhteyshenkilö : Timo Kemppainen, timo.kemppainen@samiedu.fi
Joukkueita aluekilpailusta finaaliin: 4

Uusimaa
torstai 18.1.2018
Omnia, Espoo
Kirkkokatu 16 B, 02770 Espoo
Yhteyshenkilö: Terho Moisio, puh. 050 552 2501, terho.moisio@omnia.fi
Joukkueita aluekilpailusta finaaliin: 2

Varsinais-Suomi – Tulokset
keskiviikko 29.11.2017
Rasekon ammattiopisto, Raisio
Kerttulan liikuntahalli, Kisakatu 4, 21200 Raisio
Yhteyshenkilö: Eeva-Mari Kallio, puh. 044 707 7616, eeva-mari.kallio@raseko.fi
Joukkueita aluekilpailusta finaaliin: 6